Kiralama Koşulları

Kiralama Yaşı ve Ehliyet:
Kiralanan aracı sadece sözleşme üzerinde belirtilen kişi/kişiler kullanabilir. Sözleşmede belirtilmemiş üçüncü kişilerin aracı kullanmaları halinde meydana gelebilecek kaza veya hasarlarda hiçbir hasar güvencesi geçerli değildir. Kiracı dışında aracı kullanacak kişiler için ek sürücü hizmeti satın alınmalıdır.

Ek Sürücü
 :
Araçların 3.şahıslarca kullanımı, Dailygo yetkilisinin onayını takiben ek sürücü/sürücülere ait ehliyet ve kimlik bilgilerinin kira sözleşmesine işletilmesi halinde mümkündür. Sözleşmeye ek sürücü eklenerek sigorta kapsamına dahil edilmesi ek ücrete tabidir.

Kiralama Süresi
 :
Kiralama süresi günlük kiralamalarda en az 1 gün yani 24 saat, aylık kiralamalarda ise 30 gündür.
Adrese Araç Teslim Etme ve/veya Adresten Teslim Alma :
İstenilen adrese araç teslimi veya istenilen adresten araç teslim alma hizmeti ek ücrete tabidir. Ek ücret mesafeye göre değişiklik gösterdiğinden rezervasyon merkezimizden bilgi alabilirsiniz.

Teslimde Gecikme / Uzatma :
Önceden belirlenen kiralama süresinin uzatılması Dailygo nun onayına tabidir. Toplam kiralama süresi(gün sayısı) 24’er saatlik periyodlar üzerinden hesaplanır ve 30 dakikayı aşan gecikmelerde ek gün ücreti hesaplanır.

Trafik Cezaları
 :
Kiralama esnasında oluşabilecek her türlü trafik suçlarına ilişkin cezalar kiracının sorumluluğundadır. Kiracının bu konudaki yükümlülükleri kiralamanın bitmesiyle ortadan kalkmaz. Kiralama bitiminden sonra elimize ulaşan trafik cezaları ilgili kiralamada ismi geçen kişi veya firmadan tahsil edilir. Müşteri yerine Dailygo tarafından ödenen trafik cezaları hizmet bedeli eklenerek müşteriden tahsil edilir.

Yakıt 
:
Lütfen aracı teslim aldığınız yakıt seviyesi ile teslim ediniz. Aracın eksik yakıt ile teslim edilmesi durumunda, eksik olan yakıt bedeline ilave eksik yakıt bedelinin %30’u kadar hizmet bedeli eklenerek tahsil edilecektir.

Ek Ürün ve Hizmetler
 :
Aşağıda belirtilen hizmetler rezervasyon esnasında talep edilmesi halinde ve müsaitlik dahilinde ek ücret karşılığı temin edilir. Ücret bilgisi veya detaylı bilgi için kiralama ofislerimizle iletişime geçebilirsiniz.
-Çocuk veya bebek koltuğu
-Navigasyon
-Şoförlü Kiralama

Rezervasyon,Sözleşme değişiklik ve Erken Dönüş
 :

Kiralama Erken İade:
Kiralamanın başlamasının ardından aracın rezervasyon tarihleri aralığından önce iade edilmesi durumunda fiyat, aracın kullanılacağı gün sayısına göre tekrar hesaplanmaktadır. Eğer tahsil edilen tutardan daha az bir tutar söz konusu olursa aradaki farkın iadesi yapılır. Tahsil edilen tutardan daha fazla bir ücret söz konusu olursa ekstra bir çekim yapılmaz.

Kiralama Uzatma:
Kiralamanın başlamasının ardından aracın rezervasyon tarihleri aralığından daha uzun süre kiralama talebinin olması durumunda sistem tarafından fiyat tekrar hesaplandıktan sonra oluşacak ilave ücret, kiralama başlangıcında ibraz edilen kredi kartından tahsil edilir.

İptal ve İade Uygulaması:
Rezervasyonlar, rezervasyonun yapıldığı tarihteki rezervasyon saatine 24 saat kala iptal edilebilir ve böyle bir durumunda sizden hiç bir ücret talep edilmez. Rezervasyonunuzu gerçekleştirdiğiniz tarihte, rezervasyon kaydınızı tamamladıktan sonraki 1 saat içerisinde rezervasyonunuzu ücret kesintisi olmaksızın iptal edilebilirsiniz. Rezervasyonunuzu yukarıdaki koşullar haricinde iptal etmek istediğiniz taktirde toplam rezervasyon gün adedinizin sadece ilk gün bedeli sizden tahsil edilir. Bu tutar size rezervasyonunuz sonrasında gönderilen bilgilendirme e-mailinde belirtilmektedir. İlgili e-postadaki araç ödeme detaylarında her güne ait tutar bilgilerini bulabilirsiniz.

Sigorta ve Güvenceler
 :
Kiralama ücretlerine dahil olan sigortalar kampanya ve tarifelere göre değişiklik göstermektedir. Rezervasyonunuza dahil olmayan sigortaları ek ücret karşılığında kiralama işlemleriniz esnasında satın alabilirsiniz. Sigorta kapsamları ve ek sigortaların ücretleri hakkında bilgi almak için çağrı merkezimizi arayabilirsiniz. Aşağıdaki açıklamalar genel ve bilgi amaçlı olup, Dailygo bu bilgileri dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar.
Mini Hasar Sigortası-LCF (SCDW) : Dailygo tarafından belirlenen tutarın ( 650 tl ) altında kalan hasarlar kiracı beyanı ile onarılarak güvence altına alınır.
Ferdi Kaza Sigortası (PAI) : Sürücüyü ve araç içindeki kişileri sigorta limitleri dahilinde güvence altına alan sigortadır.
İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası (LIS) : Zorunlu mali mesuliyet(trafik) sigortasına ilave olarak, belirlenmiş limitler çerçevesinde 3.şahıslara verilen zararları kapsayan sigortadır.

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) kullanım Koşulları
 :
Tüm filomuzdaki araçlarımızda HGS bulunmaktadır. Kiralama sürenizin sonlandığında, HGS kullanım bilginiz ofislerimize ulaşır ve geçiş ücreti kredi kartınızdan tahsil edilir. Geçiş ücreti ile ilgili tahsilat süreci Karayolları Genel Müdürlüğü'ne bağlı olduğu için olağan sürelerden daha geç tahsilat yapılabilmesi mümkündür.
HGS olan araçlarımız ile OGS gişelerinden geçiş yapmanız durumunda; kaçak geçiş yapmış olursunuz. Kaçak geçiş ücreti (diğer trafik ihlallerinde olduğu gibi) ilgili devlet kurumlarına Dailygo tarafından ödenir ve kaçak geçiş ücreti (diğer trafik ihlallerinde olduğu gibi), kiralama sürecinde ibraz edilen kredi kartından tahsil edilir.

ARAÇ MARKA
MODEL
 MİNİMUM YAŞ EHLİYET
GEÇERLİLİK
SÜRESİ
GÜNLÜK
KM SINIRI
AYLIK
KM SINIRI
 EKONOMİ 21 YAŞ 2 YIL 400km 4.000km
EKONOMİ KONFOR  23 YAŞ 2 YIL 400km 4.000km
EKONOMİ A.T 23 YAŞ 2 YIL 400km 4.000km
KONFOR 25 YAŞ 3 YIL 400km 4.000km
 KONFOR A.T
25 YAŞ
3 YIL
400km
4.000km
BÜYÜK 27 YAŞ 5 YIL 300km 3.000km
LÜKS 27 YAŞ 5 YIL 300km 3.000km
 ORTA-SUV 27 YAŞ
5 YIL
300km
3.000km
MİNİBÜS 27 YAŞ 5 YIL 300km 3.000km
Whatsapp Telefon